LamyDore
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LamyDore

LamyDore Forumlarına Hoşgeldiniz.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

+12
EsRa
!!!Müqedepp!!!
Will
emiLy
RoysRoys
Sheythanie
Moonlight
MySTeRy <3
Allison
Melody
dSprouse~
Debbie
16 posters
YazarMesaj
Debbie

Debbie

Burç : Yengeç Mesaj Sayısı : 130
Sihirli Gücü : Su

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty
MesajKonu: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 9:05 am

Arkadaşlar burda bazılarınızın developer olduğunuzu bildiğim için size bu konuyu açıp bildiklerimi aktarmak istedim. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 6826
Öncelikle derivable bir top tasarlamayı öğreneceksiniz.

Derivable Nedir?
Derivable başkası tarafından Shop'a koyulmuş bir ürünün meshini kullanarak ona yeni texture ile farklı bir görünüm vermektir. Yani bir ürünün rengini/desenini değiştirmektir.

Ben size çok küçük bir farkla göstericem. Siz kendiniz daha güzel ürünler yaratabilirsiniz. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 31861

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Ürün yapabilmek için öncelikle Avatar name, Vip, veya Access Pass sahibi olmalısınız.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Ayrıca Imvu Previewer adlı programa sahip olmalısınız. İndirmek için buraya tıklayın. (6,2 MB)

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 933246 Derivable ürün yaratmak için öncelikle üzerinde çalışacağımız bir ürün bulmamız gerekiyor. Bunun için ben genelde cataloga "Derivable Tops" yazarak ararım.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 536857 Bölüm 1 - Derivable Ürün Seçimi ve Previewer.
Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 1-37
İşte aradıktan sonra bir Top seçtim. Siz de istediğiniz derivable bir top seçebilirsiniz. Seçtikten sonra aşağı inince "Creator Tools" karşınıza çıkacak. Oradan "Derive From Product" tıkladığınızda da Imvu Previewer açılacaktır.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 2-38
Imvu Previewer'dan giriş yapınca bu ekran ile karşılaşacaksınız.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 536857 Bölüm 2 - Texture Yerleştirme.
Texture üründe kullanacağınız desen gibi bir şey.
Photoshop kullanımı iyi olan arkadaşlar kendileri çeşitli textureler yaratabilirler.
Bilmeyen arkadaşlar ise hazır texture kullanabilir. Ben hazır kullanmayı tercih ettim.

İşte texturem:
Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama SimpleTankTop2

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Ip0gup
Veee işin en zor kısmına geldik! - Gerçekten zaman alıyor ve zor... Bu grafiğe derivable yaptığınız ürünün sayfasından ulaşabilirsiniz.
Şimdi tek yapmamız gereken textureyi bu grafiğin içine yerleştirmek.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Ip0gup2
Ben bu şekilde yerleştirdim. (Not: Yeşil çizgilerin dışına küçük taşmalar olabilir bunu sorun etmeyin.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 536857 Bölüm 3 - Texture'u Ürün Üzerinde Kullanma ve Kayıt.
Şimdi sıra geldi Texture'u ürünümüzde kullanmaya...
Previewer'dan "Change Texture" butonuna tıklıyoruz.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 3-38
Tıkladıktan sonra kaydettiğimiz Texture'u seçip açıyoruz.
Ardından "Apply Changes" butonuna tıklıyoruz.

İşte Sonuç:
Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 4-34

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 536857 Bölüm 4 - Ürünü Catalog'da Yayınlama.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 5-32
Öncelikle Previewer'dan File-->Save tıklıyoruz ve Previewer otomatik olarak ürünümüzü kaydediyor.
(Not: Kaydettiği yer: C:/Program Files/ImvuTools2/Previewer/Products)

Kaydettikten sonra ürünümüzü yayınlamak için "Submit Product To IMVU Catalog" adlı kırmızı butona tıklıyoruz.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 6-30
Karşımıza bu çıkıyor. Bütün seçenekleri yanıtladıktan sonra ürünümüzü yayınlıyoruz!

Açıklamalar:
Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Imvu sizden Catalog'a koyduğunuz her bir ürün için 450 yerleştirme, xxx Derivable Yaptığınız Ürün Fiyatı kadar paralı cr alır. O yüzden cr'niz yoksa yaptıklarınız hiçbir işe yaramaz. ;)

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Birileri ürününüzü Promo CR ile alırsa size CR gelmez!

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Paralı yani normal CR ile alırlarsa da kâr bölümüne yazdığınız fiyat kadar CR kazanabilirsiniz.

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 687268 Developer Tokens: Sizden ürün alanlarda kişi başına 1 dev token kazanırsınız. Bunlar ürün yaratırken CR yerine sizden dev token alınmasına yarar.

UYARI: BU ANLATIMLAR TAMAMEN BANA AİT OLUP, BAŞKA SİTELERCE İZİNSİZ YAYINLANLANMASI YASAKTIR!

Sorularınız varsa hepsini seve seve yanıtlarım... Umarım işe yaramıştır anlattıklarım Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 769170
dSprouse~

dSprouse~

Burç : Koç Mesaj Sayısı : 617

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 12:11 pm

Ben developer olana kadaaarr... Developerlık kalkar xD Sağ ol xD
Melody

Melody

Burç : Kova Mesaj Sayısı : 324

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 1:48 pm

Sims 2 de kıyafet tasarlama gibi aynı Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 675742
Allison

Allison

Burç : Terazi Mesaj Sayısı : 369
Sihirli Gücü : Ateş

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 1:50 pm

Ellerine sağlık kanka Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 193474
MySTeRy <3

MySTeRy <3

Burç : Oğlak Mesaj Sayısı : 1044

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 2:09 pm

duyguya sonuna kadar katılıyorum xD
Moonlight

Moonlight

Burç : Yengeç Mesaj Sayısı : 554

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 2:28 pm

Ellerine,klavyene sağlık -
Sheythanie

Sheythanie

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 102

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 7:04 pm

Emeğine sağlık canım Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 41368 cok güzeller Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 616237
RoysRoys

RoysRoys

Burç : Ikizler Mesaj Sayısı : 290

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 7:10 pm

Developer değilim. Ama yine de saol. Büyünce kendim ödeyebilecek yaşa geldiğimde ihtiyacım olabilir. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 150973
emiLy

emiLy

Burç : Terazi Mesaj Sayısı : 551

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 7:49 pm

Aynen Roysi xD Ama smsten daha zor gibi =P
Moonlight

Moonlight

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 11:14 pm

Kredi kartım olduğunda hedeflediğim şeylerden biri.. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 513482
Teşekkürler ^^
emiLy

emiLy

Burç : Terazi Mesaj Sayısı : 551

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 9:56 am

Desene 18 yaşına adar beklicez xD
Will

Will

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 106

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 10:25 am

Benim vardı ama hacklendi malesef Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 117391
Şimdi babamı tekrar ikna etmek zorundayım. Annem izin vermez. O yüzden anneme yanaşmıyorum bile Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 59792

Anlatım için sağol Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 214865
!!!Müqedepp!!!

!!!Müqedepp!!!

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 326

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 12:00 pm

anlatım için saol cnm bnmde annem hayatta böyle şeylere para vermez Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 513482
napalım 18 yaşında ancakk
Debbie

Debbie

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 11:32 pm

Birşey değil. Söylediklerim işinize yarıcaksa ne mutlu bana. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 59792
Umarım hepimiz bir gün developer oluruz. Topluca! -
Imvu'ya isyan. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 382692
Şaka bi yana umarım isteyen herkes developer olabilsin. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 127917
Ben teşekkür ederim. Yakında birkaç anlatım daha yapıcam bu başlık altında. Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 292492
Moonlight

Moonlight

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 12:36 am

Sen önce bize ürün yap Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 292492
Debbie

Debbie

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 5:41 pm

O da olur, bakalım... Kısmet... Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 746416
EsRa

EsRa

Burç : Kova Mesaj Sayısı : 286

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 6:03 pm

çok teşekkürler ablacım bir de sticker yapmayı anlatırsan Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 772394
Bpattz

Bpattz

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 30, 2009 11:30 am

Mehtap'a katılıyorum xD
Moonlight

Moonlight

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimeSalı Haz. 30, 2009 2:04 pm

Kısmete filan bırakmam bu işi!3 vakte kadar ürün bekliyoruz Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 618781
SaGAs

SaGAs

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 120

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 10:52 am

Teşekkürler Çilem Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 193474
Çok güzel olmuş emeğine sağlık Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 193474
moniquedaphnewestle

moniquedaphnewestle

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 150

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 6:42 pm

EsRa demiş ki:
çok teşekkürler ablacım bir de sticker yapmayı anlatırsan Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 772394

evet bide sticker yapmayı anlatırsan spr olcak Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 783692 Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama 31861
zagortenay

MesajKonu: Geri: Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama   Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Icon_minitimePerş. Tem. 22, 2010 7:41 pm

s.a. sayın debbie çok güzel anlatmişsiniz yanlniz textureler nasıl oluşturuluyo bunu açıklarmısınız şimdiden çok teşekkür ederim

Developer'lık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama
1 sayfadaki 1 sayfası