LamyDore
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LamyDore

LamyDore Forumlarına Hoşgeldiniz.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Canan Tan-Eroinle Dans

+3
EsRa
MySTeRy <3
Bright <3
7 posters
YazarMesaj
Bright <3

Bright <3

Burç : Oğlak Mesaj Sayısı : 254
Sihirli Gücü : İstediği Varlığın Şekline Girebilmek

Canan Tan-Eroinle Dans Empty
MesajKonu: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeCuma Tem. 24, 2009 6:27 pm

Canan Tan'ın bir solukta okunabilecek türden harika bir kitabı! Kitapta Eroinle Ölüm Dansı Yapanların Öyküsü anlatılıyor.

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin. Uyuşturucu için, aile düzeni bozuk gençlerin sığınağıdır, diye yaygın bir kanı vardır toplumumuzda. Ne büyük bir yanılgı! Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor.

Romanımızın iki kahramanı var: Eylül ve Dünya.

Dünya, parçalanmış bir ailenin dışlanmış bireyi. Tamam! Ama Eylül, ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. İkisinin, uyuşturucu ortak paydasında buluşması, alevin küle dönüştüğü noktaya el ele yürümeleri düşünülemez bile.

Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bile bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Romanımızda olduğu gibi...

Özellikle şu an lisede okuyanlar için şiddetle tavsiye ederim. Eminim onlar bizden daha iyi anlayacaklardır Eylül'ün psikolojisini. Kitapta bazı yerlerde Eylül'e sinir olsam da onun psikolojisinden düşünmem gerekiyor. Açıkçası bunu yapamıyorum fakat lisede olanların onu anlayabileceğini düşünüyorum. Kesinlikle okumalısınız.!!
MySTeRy <3

MySTeRy <3

Burç : Oğlak Mesaj Sayısı : 1044

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 10:58 am

böyle kitaplar psikolojimi bozuyor :/
bir genç kızın uyuşturucu günlüğünü alıp okumaya başladım ve 55. sayfada attım. çünkü uyuşturucuyu harika bir şeymiş gibi gösteriyordu ve içimden denemek bile geldi! -tabi ilerlerde ne kadar kötü olduğunu söylüyodur mutlaka-
bu yüzden uzak duruyorum böyle kitaplardan...
sağ ol bu arada Canan Tan-Eroinle Dans 59792
Bright <3

Bright <3

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 3:25 pm

Psikoloji bozacak yönden değil. Ben şu an uyuşturucunun tüm zararlarını falan öğrenmiş durumdayım ve o şeyden yeterince iğreniyorum. Neyse yorum için teşkkürler.
EsRa

EsRa

Burç : Kova Mesaj Sayısı : 286

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 5:29 pm

Ben bu kitabı okumaya başlamıştım.
ama Türkçe Öğretmeni senn yaşına çok ağır dedi ve bıraktırdı.
Canan tanın ztn bütün kitaplar süper
palşaım için Canan Tan-Eroinle Dans 687268 +1
AshleyGreene

AshleyGreene

Burç : Akrep Mesaj Sayısı : 178

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 5:33 pm

Elime geçerse okuyacağım.Merak ettim..
+1
Debbie

Debbie

Burç : Yengeç Mesaj Sayısı : 130
Sihirli Gücü : Su

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 6:37 pm

Benim yakın arkadaşım bitirdi bunu. Çok övdü ama henüz okumadım ben. Okucam bi ara. Canan Tan-Eroinle Dans 59792
Bright <3

Bright <3

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 1:38 pm

övmekte çok hakLıymış.. Ben kitabı sümeyyeye verdim ve 1 günde okudu..
SaGAs

SaGAs

Burç : Başak Mesaj Sayısı : 120

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimePaz Ağus. 16, 2009 10:54 pm

En beğendiğim kitaplardan bir tanesi.. Harika Canan Tan-Eroinle Dans 783692
αкσкσ кυgα

αкσкσ кυgα

MesajKonu: Geri: Canan Tan-Eroinle Dans   Canan Tan-Eroinle Dans Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 11:10 pm

okumadım daha önce de karşılaşmamştım ama okuyabilirim =) teşkrr)

Canan Tan-Eroinle Dans
1 sayfadaki 1 sayfası